Manager produse | Deposits / Accounts&packages - maib

Manager produse | Deposits / Accounts&packages

Publicat 20.08.2024 | Expiră 05.11.2024

Descriere job

Va avea rolul de a gestiona și dezvolta conceptul produsului de depozit/ cont curent/ pachete/ tarife prin prisma liniei strategice și necesităților clienților Retail.

Sarcini și responsabilități:

  • Dezvoltarea și gestionarea procesului de intrare și continuare a relației de afaceri cu clienții retail:
    - Onboardingul offline/online prin intermediul sucursalelor și canalelor digitale;
    - Offline/online update KYC prin intermediul sucursalelor și canalelor digitale;
  • Definire și prioritizarea caracteristicilor produselor;
  • Implementarea planurilor de lansare al produselor noi, prin efectuarea business case-urilor;
  • Elaborarea actelor normative interne în coordonare cu părțile implicate în proces;
  • Participarea în procesele de training al echipei de vânzări cu scopul de a prezenta produsul și componentele acestuia;
  • Revizuirea proceselor actuale interne și implementarea celor noi pe segmentul de activitate;
  • Monitorizarea performanței produsului și colectarea feedback-ului clienților pentru a face îmbunătățiri continue;
  • Analiza și studierea pieței pentru a implementa cele mai eficiente și noi practici sau tehnici;
  • Gestionarea bugetelor.

Cerințe față de candidat și calități personale:

  • Studii superioare în domeniul financiar-economic;
  • Experiență în dezvoltarea produselor bancare, procese bancare;
  • Capacitatea de analiză, creativitate, focus pe rezultat și spirit de lucru în echipă;
  • Capacitatea de a finaliza proiectele cu acuratețe și la timp;
  • Inițiativă puternică și capacitatea de a gestiona mai multe proiecte în același timp;
  • Cunoașterea legislației BNM;
  • Abilități de colaborare și comunicare;
  • Personalitate orientată spre detalii, cu abilități organizatorice puternice;
  • Aptitudini puternice de cercetare și de analiză;
  • Adaptabilitate și orientare către client;
  • Abilități excepționale de rezolvare a problemelor.

În echipa maib vei beneficia de:

  • Mediu de muncă profesionist și oameni care te vor inspira în ritmul agile;
  • Tichete de masă și credite preferențiale;
  • Gamă largă de reduceri la partenerii maib;
  • Oportunități excelente de a avea autonomie în poziția ta, de a te bucura de viața profesională împreună cu echipa noastră și de a fi contribuitorul cheie în construirea unei bănci agile.

Ne vom bucura să facem echipă comună!
Expediază CV-ul la adresa [email protected], indicând funcția pentru care candidezi și hai să excelăm profesional împreună.

maib

maib

50 anunțuri active

3.87

52 evaluări

Oportunități de avansare

Pachet salarial

Timp la birou vs. timp liber

Management

Proceduri și valori

Criterii job

Tip job Full-time
Orașe Chișinău-Centru